Unifree 3. Havalimanı İstanbul

Proje Bilgileri

Sanat Yapı, 3. Havalimanında tam otomasyonlu olmak kaydıyla elektrik, mekanik ve inşaat olmak kaydıyla anahtar teslim olarak hayata geçirmiştir.

Unifree Dış Hatlar Ortak Alan Mağazalar ve Pazar Yeri Anıtsal Yapıları

Tasarımı Tabanlıoğlu  firması tarafından yapılan projede 3. Havalimanı dış hatlar duty free alanında 30.000 metrekarelik alana yayılı olan Ortak Alan ve Mağazarlar ve Pazar Yeri Anıtsal Yapılarının konsept dizayndan imalata dönüştürülmesi gerçekleştirilmiştir.

Tamamı sadece  bu proje için tasarlanmış olan ve her biri ayrı uzmanlık gerektiren bahse konu imalatlar, duty free alanının en gözde yerlerine  konumlandırılmışlardır. İlgili yapıların tüm elektrik, mekanik ve tamamlayıcı imalatrları yine firmamız tarafından üstlenilmiştir.

 

Özet Bilgiler:

Konum: İstanbul

Türü:  Havaalanı

Yapılan İş: Dış Cephe, İnce İnşaat, Dekorasyon Mekanik ve Elektrik İşleri

Metrekare: 67.000

İnşaat Süresi: 8 Ay

Yapım Yılı: 2018

UNIFREE

Toplamda 150 tonu bulunan Çelik ağaçlar olarak adlandırılan bu imalatın iki, üç, dört ve beş eksenli ara parçaları çok özel cnc tezgahlarda üretilmiş, boyaları özel sistemle uygulanmış ve montajı için özel vinçlerden faydalanılmıştır.

Mesh strüktür olarak adlandırılan imalatımızın meshleri Almanya’dan ithal edilerek burada yapılan özel paslanmaz taşıyıcılarla gerdirilmiş ve bu ürün için özel tasarlanmış özel aydınlatmalarla montajı tamamlanmıştır.

Paslanmaz kanopi isimli ürünün formu için özel hazırlanan üst kaplama alüminyum yumurta kabuğu şeklini almış olup paslanmaz altın kaplamalar yine bu ürün için yurt dışından ithal edilmiştir.

Dairesel formlu mağaza fonksiyonu göreen imalatımızda ana taşıyıcılar beş eksenli makinelerde üretilerek yurtdışından getirilmiş olup özel üretim olan bombeli camlar ile detayları tamamlanmıştır.

 

UNIFREE ANTREPO VE TEKNİK ALANLAR

Unifree mağazalarını besleyecek olan 3 adet toplamda 30.000 metrekarelik antrepo alanlarının  elektrik, mekanik ve inşaat aktiviteleri ile tam otomasyonlu olmak üzere tamamlanmıştır.

Özel raf sistemleri ile donatılmış alanlar her ürünün niteliğine göre otomasyona bağlanmış, özel yangın tesisatları yapılmış ve iklimlendirme sağlanmıştır. Her alanın içerisinde alana hizmet edecek kapasitede ofisler tasarlanmış ve anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.

Mağazaların personeline hizmet verecek şekilde antrepo alanlarından bağımsız olarak 10.000 metrekarelik teknik alanlar tasarlanmış ve anahtar teslim inşaatları tamamlanmıştır.

Unifree Genel Müdürlük

3. Havalimanı içerisinde toplamda 7000 metrekarelik alana konumlandırılan  genel müdürlük ofis projesi otomasyon, elektrik, mekanik ve inşaat olarak anahtar teslim olarak tamamlanmıştır.