TURKCELL OFFICE PARK

Proje Bilgileri

Turkcell A++ sınıfı ofis konseptinde, üstün teknolojisi ve yenilikçi mimari tasarım anlayışıyla fark yaratan bir projedir.

Turkcell Office Park

3 Bloklu projenin genel tasarımı ödüllü yarışma sonucu belirlenmiş olup dekorasyon öncesi işleri Rönesans inşaat  tarafından yapılmış, iç tasarımı Tabanlıoğlu mimarlık tarafından projelendirilmiş, imalatı ise firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Projede bulunan katlar ortalama 1.500 metrekare genişliğine sahiptir. Projede katların merkezi konumuna yerleştirilen toplantı ve yönetici odaları kat geneline hakim durumda olup bu fonksiyonların çevresi açık ofislerle çözülmüştür.

Ayrıca çalışanlar için her katta teraslar dinlenme alanları, cafe, kuaför, fitness, oditoryum gibi alanları yer almaktadır.

Sanat Yapı A.Ş. tecrübeli  kadrosu ile proje konsept tasarımının uygulaması sırasında işverene çözüm ortağı rolünü üstlenmiş ve projeyi 5 ay gibi kısa sayılacak sürede maksimum kullanıcı memnuniyetiyle teslim edip takdir toplamıştır.

Özet Bilgiler:

Konum: Küçükyalı, Maltepe / İstanbul

Türü: Ofis Binası

Yapılan İş: Dekorasyon, ince inşaat, mekanik ve elektrik işleri

Metrekare: 15.000

İnşaat Süresi: 5 ay

Yapım Yılı: 2015

TURKCELL

Bina akıllı bina teknolojisi ile donatılmış olup enerji tasarrufu,konfor ve teknoloji bir arada sunulmaktadır. Aydınlatma sistemi varlık sensörleri, anahtarlar, dokunmatik paneller ve otomasyon merkezi üzerinden en efektif verimde kullanılması sağlanmıştır.

Kullanılan armatür tipleri ile gün ışığından maksimum sağlanacak şekilde kullanıcının istediği aydınlatma şiddeti ayarlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

İklimlendirme, ısıtma soğutma sistemi ve perdeler de otomasyona dahil edilerek tek noktadan tüm sistemler entegre çalışacak bir sistem kurulmuş, kullanıcıların çalışma otramını keyifli bir yaşam alanına dönüştürülmüştür.

Her bir çalışan için masasında şebeke enerjisi ve 2 ayrı UPS enerjisi ile enerjide maksimum verim ve süreklilik yükseltilmiş döşeme altına busbar sistemleri sağlanmıştır.