PRIMEMALL SİVAS AVM

Proje Bilgileri

Sanat Yapı bu projede deneyimli ekibi ile Sivas’a bünyesinde uluslararası markaları barındıran , keyifli, eğlenceli yeni bir buluşma noktası kazandırılmasına katkı sağlamıştır.

Özet Bilgiler:

Konum: Sivas

Türü: AVM

Yapılan İş: Dekorasyon, ince inşaat, mekanik ve elektrik işleri

Metrekare: 90.000

İnşaat Süresi: 7 ay

Yapım Yılı: 2016

PRIMEMALL AVM

14.000 metrekare alan üzerine kurulu, 2 kat otopark, 4 kat alışveriş alanı ve teknik kattan oluşmak üzere 7 kattan oluşan bir yapıdır. Toplam inşaat büyüklüğü 90.000 metrekare olup, 33.000 metrekarelik kiralama alanına sahiptir. Yapının iç mekan çözümlerinde büyük galeri boşlukları yardımıyla kurallı bir sirkülasyon sağlanmış olup, tavan ve zemin çözümleri bu dizayn kararına eşlik etmiştir.

Foodcourt ve sinema gibi aktiviteler binanın son katında çözülmüş olup, müşterilerin açık havası ile teması, bu kattaki teras dizaynı ile sağlanmıştır.

Sirkülasyon alanları, alçıpan havuzlar içine dizayn edilmiş, gizli aydınlatmalar ve spotlarla aydınlatılmış olup, tüm mekanlar yangın otomasyon ve zayfı akım sistemleri ile çözülmüştür. Bina dış cephesi, aqua paneller ile hareketlendirilmiştir. Bu hareket, girişi tanımlayan sütunları çepeçevre sarmıştır.

Primemall Sivas, çevreye duyduğumuz hassasiyet ve müşteri ihtiyaçlarını karşıladığımız, aynı zamanda kaliteden ödün vermediğimiz bir tasarım projesidir. Gelişime, yeniliğe uygun bir konsept oluşturulmuş, insana ve sağlığa duyarlı bir ortam hazırlanmıştır.