Akaryakıt İstasyonu ProjeleriAkaryakıt İstasyonları
rotate background

TURKCELL OFFICE PARK

Turkcell, A++ sınıfı ofis konseptinde, üstün teknolojisi ve yenilikçi mimari tasarım anlayışıyla fark yaratan bir projedir.

  • Location: Küçükyalı, İstanbul
  • Type: Ofis Binası
  • Turnover: İnce inşaat, mekanik ve elektrik işleri
  • Square Meter: 15.000
  • Period: Mart 2015 – Ağustos 2015

TURKCELL OFFICE PARK

3 Bloklu projenin genel tasarımı ödüllü yarışma sonucu belirlenmiş olup dekorasyon öncesi işleri Rönesans tarafından yapılmış, iç tasarımı Tabanlıoğlu tarafından projelendirilmiş, imalatı ise firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ortalama 1.500 metrekare’lik kat genişliğine sahip projede katların merkezi konumuna yerleştirilen toplantı ve yönetici odaları kat geneline hakim durumda olup bu fonksiyonların çevresi açık ofislerle çözülmüştür.

Aydınlatma sistemi varlık sensörleri, anahtarlar, dokunmatik paneller ve otomasyon merkezi üzerinden en efektif verimde kullanılması sağlanmıştır.
Ayrıca çalışanlar için her katta teraslar, dinlenme alanları, cafe, kuaför, fitness, oditoryum gibi alanları yer almaktadır.

Projenin konsept tasarımın uygulamaya geçirilmesi esnasında firmamız tecrübeli kadrosu ile işverene çözüm ortağı rolünü üstlenmiş. Bu projeyi 5 ay gibi bir sürede maksimum kullanıcı memnuniyetiyle teslim edip takdir toplamıştır.

Bina akıllı bina teknolojisi ile donatılmış olup enerji tasarrufu, konfor ve teknoloji bir arada sunulmaktadır. Aydınlatma sistemi varlık sensörleri, anahtarlar, dokunmatik paneller ve otomasyon merkezi üzerinden en efektif verimde kullanılması sağlanmıştır.

Kullanılan armatür tipleri ile gün ışığından maksimum verim sağlanacak şekilde kullanıcının istediği aydınlatma şiddeti ayarlanabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

İklimlendirme, ısıtma soğutma sistemi ve perdeler de otomasyona dahil edilerek tek noktadan tüm sistemler entegre çalışacak bir sistem kurulmuş, kullanıcıların çalışma ortamını keyifli bir yaşam alanına dönüştürülmüştür.

Her bir çalışan için masasında şebeke enerjisi ve 2 ayrı UPS enerjisi ile enerjide maksimum verim ve süreklilik yükseltilmiş döşeme altında busbar sistemleri ile sağlanmıştır.